Úvod > Třídy > Myšky > Karanténní opatření pro třídu "Myšky"

Karanténní opatření pro třídu "Myšky"

KARANTÉNNÍ OPATŘENÍ SE TÝKÁ POUZE DĚTÍ, KTERÉ MĚLY POSLEDNÍ KONTAKT  S COVID POZITIVNÍM DÍTĚTEM V TĚCHTO DNECH:

29. 11., 1. 12., 2. 12. PROSÍME O DŮKLADNÉ PŘEČTENÍ JEDNOTLIVÝCH POKYNŮ Z HSHMP:

SDĚLENÍ PRO RODIČE, JEJICHŽ DÍTĚ BYLO VE ŠKOLCE 29. 11.: (s negativním PCR testem se může 7. 12. vrátit do školky)

Vážení rodiče,

z důvodu kontaktu Vašeho dítěte s covid pozitivní osobou, ke kterému došlo 29. 11. 2021, je mu nařízena karanténa. Informace o délce karantény a možnost sebetrasování obdržíte prostřednictvím sms. Systém nabízí možnost sebetrasování, jehož použití významně urychluje např. vystavení žádanky na test. Je však nutné ho řádně vyplnit – především PSČ a Prahu s číslem (např. Praha 5, PSČ 150 00) tak, aby byl schopen provést ověření v registru adres.

Karanténa trvá 7 dnů (do 6. 12. 2021 včetně), pokud osoba podstoupí RT-PCR test 5. až 7. den (mezi 4. 12. a 6. 12.). V případě pozdního hlášení pozitivní osoby je nařízena karanténa 14 dnů od posledního kontaktu a lze ji ukončit nejdříve 7. den karantény (dle posledního kontaktu) v případě, že osoba absolvuje odběr PCR testu s negativním výsledkem. Tedy jakmile rizikový kontakt absolvuje test a budete mít v ruce negativní výsledek, může se ukončit karanténa. Datum posledního kontaktu máte uveden také v sms zprávě.

V případě, že osoba v průběhu nařízených karanténních opatření nepodstoupí RT-PCR test, ukončí se karanténní opatření této osobě po 14 dnech od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

V nejbližší době budete kontaktováni také trasovacím centrem (pokud jste neprovedli sebetrasování), které s Vámi případně provede trasování a vyplní žádanku na PCR test.

SDĚLENÍ PRO RODIČE, JEJICHŽ DÍTĚ BYLO VE ŠKOLCE 1. 12.: (s negativním PCR testem se může 9. 12. vrátit do školky)

Vážení rodiče,

z důvodu kontaktu Vašeho dítěte s covid pozitivní osobou, ke kterému došlo 1. 12. 2021, je mu nařízena karanténa. Informace o délce karantény a možnost sebetrasování obdržíte prostřednictvím sms. Systém nabízí možnost sebetrasování, jehož použití významně urychluje např. vystavení žádanky na test. Je však nutné ho řádně vyplnit – především PSČ a Prahu s číslem (např. Praha 5, PSČ 150 00) tak, aby byl schopen provést ověření v registru adres.

Karanténa trvá 7 dnů (do 8. 12. 2021 včetně), pokud osoba podstoupí RT-PCR test 5. až 7. den (mezi 6. 12. a 8. 12.). V případě pozdního hlášení pozitivní osoby je nařízena karanténa 14 dnů od posledního kontaktu a lze ji ukončit nejdříve 7. den karantény (dle posledního kontaktu) v případě, že osoba absolvuje odběr PCR testu s negativním výsledkem. Tedy jakmile rizikový kontakt absolvuje test a budete mít v ruce negativní výsledek, může se ukončit karanténa. Datum posledního kontaktu máte uveden také v sms zprávě.

SDĚLENÍ PRO RODIČE, JEJICHŽ DÍTĚ BYLO VE ŠKOLCE 2. 12.: (s negativním PCR testem se může 10. 12. vrátit do školky)

Vážení rodiče,

z důvodu kontaktu Vašeho dítěte s covid pozitivní osobou, ke kterému došlo 2. 12. 2021, je mu nařízena karanténa. Informace o délce karantény a možnost sebetrasování obdržíte prostřednictvím sms. Systém nabízí možnost sebetrasování, jehož použití významně urychluje např. vystavení žádanky na test. Je však nutné ho řádně vyplnit – především PSČ a Prahu s číslem (např. Praha 5, PSČ 150 00) tak, aby byl schopen provést ověření v registru adres.

Karanténa trvá 7 dnů (do 9. 12. 2021 včetně), pokud osoba podstoupí RT-PCR test 5. až 7. den (mezi 7. 12. a 9. 12.). V případě pozdního hlášení pozitivní osoby je nařízena karanténa 14 dnů od posledního kontaktu a lze ji ukončit nejdříve 7. den karantény (dle posledního kontaktu) v případě, že osoba absolvuje odběr PCR testu s negativním výsledkem. Tedy jakmile rizikový kontakt absolvuje test a budete mít v ruce negativní výsledek, může se ukončit karanténa. Datum posledního kontaktu máte uveden také v sms zprávě.

ING. ELIŠKA KOZOVÁ

ODBORNÝ RADA ODBORU HYGIENY DĚTÍ A MLADISTVÝCH