Drobečková navigace

Úvod > O školce > Aktuality > Informace k obnovení provozu školy od 12. 4.

Informace k obnovení provozu školy od 12. 4. 

Na základě mimořádného opatření MZ ze dne 6.4.2021 a manuálu MŠMT bude provoz Mateřské školy Kunratice od 12. 4. obnoven takto:

- V MŠ je osobní přítomnost povolena dětem v posledním ročníku vzdělávání (děti předškolní a děti s odloženou školní docházkou) a dále děti IZS viz informace níže.

- Vzdělávání bude probíhat ve skupině maximálně 15 dětí. Vstup třetích osob do budovy školy je zakázán. Paní učitelky si po testování děti od rodičů převezmou před mateřskou školou. Děti v mateřské škole nemají povinnost nosit ochranný prostředek k zakrytí nosu a úst. Do mateřské školy může přijít dítě, které nevykazuje příznaky onemocnění COVID-19 (rýma, ucpaný nos, kašel, teplota, bolest v krku, průjem, zvracení, bolest hlavy, svalů).

V provozu budou tyto třídy: 

(podrobné informace a seznamy dětí budou vloženy do sekcí jednotlivých tříd)

Bez názvu.png

Docházka do mateřské školy je podmíněna provedením neinvazivního antigenního testu dodaného školou  2x týdně.Testování bude probíhat vždy v pondělí a ve středu. Vzhledem k tomu, že mateřská škola nedisponuje vhodnou testovací místností, budou k testování využívány venkovní učebny. Test provede dítěti rodič za přítomnosti zaměstnance MŠ. Rodiče budou mít respirátor FFP2, vydezinfikují si ruce, provedou test a počkají na výsledek. Mezi jednotlivými osobami je nutné dodržovat rozestupy 1,5 m.

Rozpis antigenního testování pro jednotlivé skupiny:

Venkovní učebna před hlavní budovou:

Žabky = IZS: 6:30 – 7:00 hod.

Myšky: 7:00 – 7:30 hod. (testovat se budou obě skupiny)

Veverky: 7:30 – 8:00 hod.

Venkovní učebna za hlavní budovou:

Ježci: 6:50 – 7:30 hod. (testovat se budou obě skupiny)

Zajíčci: 7:30 – 8:00 hod

Testování nebude provedeno u dětí:

- které doloží negativní výsledek RT-PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu ne staršího než 48 hodin každý týden,

- které prodělaly onemocnění COVID-19 a neuplynulo více než 90 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem, test je nutné doložit lékařským potvrzením, lékařskou zprávou nebo zprávou z laboratoře.

Pokud s provedením testu nebudete souhlasit, Vaše dítě bude mít omluvenou absenci.
Instruktážní video k testování:

https://www.youtube.com/watch?v=Ls0nrA-Oe20&t=41s

Letáček k výsledkům testování:

priloha_892337888_0_testovani diagram.pdf

 

Informace pro rodiče pracující v IZS:

2021-04-06 Mimořádné opatření ve-školách s 1fází rozvolnění (003).pdf

- od 12. 4. je vzdělávání zajištěno dle mimořádného opatření MZ ze dne 6.4.2021 a manuálu MŠMT v kmenových školách,

- o přijetí dítěte do školy rozhoduje ředitel na základě písemného potvrzení od zaměstnavatele,

- v případě zájmu nahlaste své dítě k docházce: e-mail: hozmanova@mskunratice.cz,

- děti hradí plně stravné i školné.

 

Vážení rodiče,

nástup dětí do mateřské školy po tak dlouhé době není jednoduchý i vzhledem k výše uvedeným opatřením. Dětem dopřejeme dostatečně dlouhou a pozvolnou adaptaci, do programu budeme pravidelně zařazovat aktivity na posilování vztahů, komunikaci a spolupráci.  Pevně věříme, že vše překonáme a užijeme si společně strávený čas  s dětmi, na které se velmi těšíme :-).