Drobečková navigace

Úvod > O školce > Aktuality > Karanténní opatření pro třídu Žabičky

Karanténní opatření pro třídu ŽabičkyKaranténní opatření pro třídu ŽABIČKY

 Vážení rodiče,

v pondělí 18. 10. a v úterý 19. 10. byly děti ve třídě Žabičky v kontaktu s dítětem, které je Covid pozitivní. Epidemiologickým šetřením byl shledán důvod pro karanténní opatření. V příloze jsou k dispozici veškeré informace, pokyny a doporučení z HSHMP. Žádanku na vyšetření pro Vaše dítě vystaví pediatr elektronicky (kontaktujte svého lékaře telefonicky), na odběrovém místě postačí mít u sebe kartu pojištěnce. Odběr je jen jeden a je bezplatný. Karanténa se týká pouze Vašeho dítěte, netýká se rodinných příslušníků.

OPATŘENÍ SE TÝKÁ POUZE DĚTÍ, KTERÉ BYLY V MŠ 18. 10. A 19. 10.!!!

 Pokyny z HSHMP:

  • Od pondělí 25. 10. je zrušeno mimořádné opatření pro nařizování karantén, karanténu lze tedy ukončit 7. den od kontaktu za předpokladu, že 5. – 7. den od kontaktu je osoba otestována PCR testem (může být i neinvazivní ze slin, ne nutně výtěrem z nosohltanu) a tento test vyšel negativní.
  • Děti, které byly v MŠ pouze 18. 10. a budou mít PCR test negativní, mají karanténu do 25. 10., nastoupit do MŠ mohou 26. 10.
  • Děti, které byly v MŠ  19. 10. a budou mít PCR test negativní, mají karanténu do 26. 10., nastoupit do MŠ mohou 27. 10.

Karantenni_opatreni_trida_zabicky.pdf

 PODMÍNKY PRO NÁVRAT DĚTÍ:

  • DODRŽENÍ KARANTÉNY + NEGATIVNÍ RT-PCR TEST
  • POKUD DÍTĚ NEABSOLVUJE TEST, PLATÍ PŮVODNÍ KARANTÉNA 14 DNŮ OD POSLEDNÍHO KONTAKTU S POZITIVNĚ TESTOVANOU OSOBOU
  • RODIČE PŘI NÁVRATU DO MŠ PODEPÍŠÍ ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ S DATEM NEGATIVNÍHO RT-PCR TESTU