Drobečková navigace

Úvod > O školce > Aktuality > Možnost neinvazivního testování dětí v MŠ

Možnost neinvazivního testování dětí v MŠVážení rodiče,

vzhledem k zhoršující se epidemiologické situaci nabízíme v mateřské škole možnost preventivního neinvazivního testování dětí.   V případě zájmu Vás prosíme o pár minut součinnosti při vyplnění přihlášky a souhlasu k testování, kterou obdržíte u třídních učitelek. Pro maximalizaci ochrany jsme přizvali k zajištění testování profesionální zdravotníky. 

  • BEZPLATNÉ RT-PCR TESTOVÁNÍ VE ŠKOLE S NEINVAZIVNÍM ODBĚREM Z ÚST (tzv. lízátko).
  • Rodičům předají paní učitelky souhlasy k vyplnění a podepsání. 
  • BEZ PŘEDÁNÍ SOUHLASU ZDRAVOTNÍKOVI NEMOHOU BÝT DĚTI TESTOVÁNY (Vyplněný a podepsaný souhlas předáte v den testování třídním učitelkám, aby ho při testování ve škole předaly zdravotníkům).
  • PILOTNÍ TESTOVÁNÍ PROBĚHNE VE ČTVRTEK 11. 11. OD 8:00 HOD. V JEDNOTLIVÝCH TŘÍDÁCH. RODIČE BUDOU S VÝSLEDKEM TESTU SEZNÁMENI DO 48 HODIN.
  • VÝHODY RT-PCR TESTOVÁNÍ:
  • RT-PCR test je výrazně přesnější laboratorní test než antigenní.  Odhalí přítomnost viru v těle několik dní předtím, než se u nemocného projeví příznaky a začne být infekční.  Zaručuje tak významně vyšší míru prevence před dalším šířením nákazy v kolektivu. Výsledek ze zákona nejpozději do 48 h (často i v den odběru podle vytíženosti laboratoří).
  • Odběr probíhá naprosto šetrně a bezpečně z úst ze slin na štětičku (tzv. lízátko), ne výtěrem z nosu.
  • Oficiální výsledek je zdravotnickým zařízením zanesen do ISIN/čTečky.
  • Všichni pojištěnci v ČR do věku 18 let mají ze zdravotního pojištění zdarma nárok na 2x RT-PCR test v kalendářním měsíci (jedná se o preventivní testy, do kterých se nezapočítávají testy diagnostické, které doporučuje lékař.)

Službu zajišťuje PETONA CZECH s.r.o. (www.petona.cz)  ve spolupráci se zdravotnickými zařízeními schválenými MZČR pro testování onemocnění Covid 19.  Pro více informací navštivte web: www.petonatestovani.cz, nebo volejte: +420 773 769 388

Jsem si plně vědoma skutečnosti, že se v mateřské škole děti nemusí testovat na onemocnění COVID-19, testování je možné pouze na bázi dobrovolnosti zákonných zástupců. Pevně věřím, že nám všem záleží na bezpečném pobytu dětí v mateřské škole a jejich bezproblémové účasti na plánovaných listopadových i prosincových akcí školy: adventní výlety, „Mikulášská nadílka“, začátek plavecké výuky apod. Ve stejný den proběhne i testování zaměstnanců mateřské školy.

Děkuji za spolupráci,

Alice Hozmanová, ředitelka MŠ